İlkiz Sokak No: 21/3 Çankaya/ANKARA

Tabletten Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Tabletten Veri Kurtarma Nasıl Yapılır?

Tablet, büyük küçük herkesin severek kullandığı, oldukça fonksiyonlu bir cihaz olmakla birlikte; gün içerisinde hem bilgisayarınız, hem haberleşme aracınız, hem oyun aracınız, hem de gündemi takip etme, ödev hazırlama, rapor düzeltme, resim editleme gibi birçok konuda ki en sadık ve de en çok kullandığınız aracınızdır. Bu sebeple talerlerinizde olan bilgiler oldukça kıymetli.

Tabletlerin karışık bir yapı içesinde olduğu düşünenler ve de herhangi bir veri silme durumunda; Tabletten Veri Kurtarma Nasıl Yapılır diye merak edenler için konu didik didik araştırıldı. Tabletinizden yanlışlıkla ya da bilerek bir veri silerseniz bunun geri dönüşü yok diye üzülmeyin. Sildiğiniz veriyi ne zaman sildiğiniz, boyutunun kaç olduğu ve de hangi yolu tercih ederek veriyi tabletinizden sildiğiniz çok önemli. Tüm bu bileşenler sayesinde sizlere hangi veriyi nasıl kurtarabileceğinizi belli programlar kolaylıkla sağlayabiliyor.

Hata Sonucu Silinen

Sildiğiniz video, PDF, Word ya da Power Point dosyalarınızı bir hata sonucu sildiniz ya da bilgisayarınız bir sebepten dolayı bu verileri kaydetmeden sildi ise; kaybettiğiniz bu silinen verileri geri kurtarmanız tabi ki mümkün. Hard diskten bir veri silmediğiniz taktirde; o silinene veriyi kurtarmamamınız için hiçbir neden yok. Dosya kurtarma işlemlerinizi takibin bu dosyalarda herhangi bir açılmama durumu ya da veri eksikliğinde asla söz konusu olamaz.

Tabletiniz sayesinde yaptığınız iş toplantılarınızın raporlamaları, videolarınız ya da fotoğraflarınızı bilerek ya da bilmeyerek sildikten sonra; eğer bu kayıpları tekrar kazanmak istiyorsanız izlemeniz gereken birkaç yol var. Bu yolları izleyerek kayıplarınızı tamamen ortadan kaldırmanız mümkün. Ayrıca veri silme ya da veri kurtarma işlemlerini gerçekleştirirken tabletinize de herhangi bir konuda zarara vermemiş olacaksınız.

Orijinal Programlarla Veri Kurtarma Yöntemi

Bazı tabletlerde bulunana akıllı sürümlere sahip veri kurtarma programları sayesinde berili aralıklarla verilerinizi rahatça kurtarabilirsiniz. Kendinizi bu konu ile alakalı hiç üzmenize gerek yok. Çünkü verilerinizi geri getirmek için sadece bu programlara belirli komutlar veriyorsunuz. Devamında ise zaten program adım adım verilerinizi kurtarma işlemlerinizi gerçekleştiriyor. Dolayısı ile tablette bulunan silinmiş ögeleri kolalıyla geri getirmeniz mümkün.

Android Program ile Veri Kurtarma

Bir tabletin ana sürümüne ait olan programlar sayesinde, silinmiş olan ya da kaybolan dosyalarınızı tekrar tabletinize yükleyebilirsiniz. Dosya kurtarma işlemlerine başlarken eğer bu yolu seçerseniz; öncelikle USB kablonuzun bilgisayarınıza ve de tabletinize bağlı olduğundan emin olmalısınız. Sonrasında ise; veri saklama belleklerinizden hangisine ait olan dosya silindiyse, o belleği seçin. Devamında ise silinene verilerin bulunduğu bellekten aradığınız dosyayı bularak; kurtar ve de kaydet seçeneklerini seçiniz. Böylece verilerinizi geri getirmek için yapmanız gereken işlemleri tamamlamış olursunuz.

PC Kullanarak Tabletteki Verileri Nasıl Kurtarabilirsiniz?

USB kablonuz bazen hayat kurtarır. Bilgisayarınızda ki programlar sayesinde tabletinizde silinen verileri tekrar, tabletinize kaydetmeyi başarabilirsiniz. Bunun için PC’den USB hata analizini çalıştırarak DATA analizine izin vermiş olursunuz. Bu ana hard dikte ki verilere ulaşmanızı da kolaylaştırır. Kendi verilerinizi kurtarmanın en garanti yolu olarak bu süreci işleyebilirsiniz.

Kayıp Olan Ya Da Silinen Verileri Kurtarmadan Öncesi

Kayıp olan ya da kaybolmuş olan verileri kurtarmadan önce, tüm bağlantılarınızın tam olduğuna dikkat ediniz. Ayrıca tabletinizin şarjının da bu işlem sırasında bitmeyeceğinden emin olmalısınız. İşlem ve de dosya aktarımı hala devam ederken, USB kablosunu çekmeyiniz ve de bilgisayarınızı kapatmayınız. İşlem önceliklerine dikkat ederek kayıp dosyalarınızı tekrar ana dosyalarınızın içine aktarmayı başarabilirsiniz.

Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz: